اخباراخبار تکنولوژی

افزایش عرضه پلی استیشن 4 در سه ماهه نخست 2020

گزارش مالی جدید سونی، افزایش عرضه پلی استیشن 4 و تعداد اعضای PlayStation Plus

افزایش عرضه پلی استیشن 4 در سه ماهه نخست 2020
Kenichiro Yoshida, incoming chief executive officer of Sony Corp., speaks during a news conference in Tokyo, Japan, on Friday, Feb. 2, 2018. Sony will promote Yoshida to chief executive officer, replacing Kazuo Hirai, rewarding its finance head for helping to restore earnings and the balance sheet of the Japanese electronics icon. Photographer: Akio Kon/Bloomberg via Getty Images

کمپانی سونی، تولید کننده بزرگ لوازم الکترونیکی و کنسول‌های بازی امروز گزارش مالی خود که مربوط به سه ماهه نخست سال مالی 2020 است را منتشر کرد. کمپانی ژاپنی که طی چند ماه آینده نسل بعدی کنسول خود را وارد بازار خواهد کرد در این گزارش آمار دقیقی را از فروش PS4 منتشر کرده است که حاکی از افزایش عرضه پلی استیشن 4 و تعداد کاربران فعال سرویس PlayStation Plus دارد.

افزایش عرضه پلی استیشن 4 در سه ماهه نخست 2020

همان طور که پیش بینی میشد، سونی از تاثیرات همه گیری ویروس کرونا بر روند تولید کنسول نسل فعلی کمپانی گفته است که با وجود مدیریت مناسب، تاثیر منفی کمی بر روی تامین کنندگان این کمپانی گذاشته و موجب پائین آمدن سرعت عرضه این کنسول شده است که البته مسلما اتفاق خاصی برای سونی محسوب نمی‌شود چرا که PS4 در واپسین ماه‌های عمر خود است و تولید این کنسول نیز در دوره‌های آخر خود می‌باشد. با این حال فروش این کنسول در سه ماهه نخست سال مالی 2020 برابر با 1.9 میلیون دستگاه بوده در حالی که 1.4 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 در سه ماهه پایانی سال 2019 به فروش رسیده بود. بنابراین روند فروش بالای این کنسول در سه ماهه های نخست هر سال ادامه یافت.

با نگاهی به آمار فروش کنسول نسل فعلی سونی در سال های اخیر، متوجه می شویم که فروش این دستگاه همواره در سه ماهه های ابتدایی هر سال بالا بوده است. به طور مثال عرضه این کنسول در سه ماهه نخست 2018 رشد 28 درصدی داشته است. در مقابل طبیعتا تعداد اعضای سرویس پلی استیشن پلاس نیز رشد قابل توجهی داشته است. سونی از این پس به طور ماهانه تعداد مشترکین فعال این سرویس را اعلام خواهد کرد. در حال حاضر PlayStation Network دارای 113 میلیون کاربر فعال ماهانه می باشد. سونی در نظر دارد تا فصل تعطیلات پیش رو پلی استیشن 5 را وارد بازار کند و هدفش تکرار موفقیت بزرگ PS4 است که البته با توجه به عملکرد خوب مایکروسافت در ساخت ایکس باکی سری ایکس، به نظر کار آسانی در پیش ندارد.

Copyright: Zoopix.ir

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا