اخباراخبار تکنولوژی

کمبود موجودی Ryzen 7 4800H – مشکلات تامین و افزایش قیمت؟

XMG تاییدیه‌ای از یکی از تولید کنندگان خود (ODM) دریافت کرده که آنها ادعا می‌کنند در تامین پردازنده‌های سری Ryzen 4000H با مشکل مواجه هستند. به همین علت سفارشاتی که XMG قرار بود از اواسط تا اواخر آگِست تحویل دهد حالا تا پایان سپتامبر به تاخیر افتاده و این شرکت آن را تایید کرده است. در این میان سوالی مطرح می‌شود که آیا کمبود موجودی Ryzen 7 4800H یا دیگر مدل‌های سری H به شکل جهانی خواهد بود یا تنها مختص به XMG می‌باشد؟

این اطلاعات توسط XMG در حالی تایید شده که آنها مستقیما با AMD در ارتباط بوده‌اند و ظاهرا این تولید کننده پردازنده کمبود موجودی پردازنده‌های Renoir را در تمام بخش‌ها تایید نموده. سفارشاتی که تا به حال توسط XMG به ثبت رسیده‌اند، تحویل این شرکت داده خواهند شد تا نگرانی از بابت پیش فروش‌های صورت گرفته نوت بوک‌هایی با Ryzen 7 4800H نباشد. با این حال XMG اشاره می‌کند که احتمالا قیمت نوت بوک‌های بر پایه سیلیکون Renoir افزایش خواهد داشت که مشخصا به علت تقاضای بالا و کمبود موجودی قابل انتظار است.

در 31 جولای یکی از ODMها به ما اطلاع داده که شاهد کمبود موجودی پردازنده‌های AMD در فصل سوم 2020 خواهیم بود. سفارشات تایید شده که قرار بود در میانه و اواخر آگِست ارسال شوند حالا تا پایان سپتامبر به تاخیر افتاده‌اند.

با دریافت این اخبار ما برای تایید به AMD مراجعه کردیم که آنها اشاره داشتند این موضوع برای تمام کمپانی‌ها اتفاق افتاده و هیچ راه دیگری نیز وجود ندارد. ما در حال حاضر سفارش بیش از 1600 واحد Ryzen 7 4800H را در اختیار داریم، ODM و AMD هر دو تایید کرده‌اند که این سفارش بدون شک تحویل داده خواهد شد اما تا پایان سپتامبر خبری از آنها نیست.

XMG

این شرکت در حال حاضر پیشنهاد داده تا کاربران قطعات متفاوتی را استفاده کنند، مانند پردازنده Ryzen 5 4600H، باتری با ظرفیت کمتر یا حتی انتخاب چیپ Intel Core i7 10750H.

نکته جالب اینجاست که XMG در بحث انتخاب پردازنده اینتل یا AMD برای لپ تاپ‌های گیمینگ سطح بالا مطالبی را نیز عنوان نموده که برخی از آنها برتری‌های اینتل و برخی دیگر برتری‌های تیم سرخ را نشان می‌دهند.

Copyright: Zoopix.ir

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا