اخباراخبار تکنولوژی
موضوعات داغ

شارژکردن دستگاه‌های کوچک با استفاده از NFC اسمارت‌فون‌ها!

جزئیات جدید منتشرشده توسط انجمن NFC از امکان شارژ کردن دستگاه‌های کوچک به صورت بی‌سیم با استفاده از ارتباط NFC در آینده‌ای نزدیک خبر می‌دهند.

به گفته انجمن NFC، سیستم شارژ بی‌سیم ابداعی آن‌ها ملقب به WLC، به اسمارت‌فون‌ها امکان شارژ کردن دستگاه‌هایی با باتری‌های کوچک و دستگاه‌های IoT را با قدرت 1 وات اضافه می‌کند. نرخ 1 واتی برای شارژ تحت این روش به مراتب آهسته‌تر از نرخ 7.5 واتی پرچمداران اپل یا نرخ 9 واتی پرچمدار سامسونگ است که با از استاندارد Qi استفاده می‌کنند.

از سوی دیگر، شارژ دستگاه‌های کوچک با استفاده از NFC، با استفاده از ماژول‌های به کار گرفته شده در گوشی‌های هوشمند فعلی امکان پذیر نخواهد بود و برای این امر، نیاز به کارگیری سخت‌افزاری بروزشده در گوشی‌های هوشمند جدید خواهد بود. انجمن NFC، WLC را به عنوان راهکاری مکمل برای استاندارد Qi می‌بیند.

در این روش تنها از یک آنتن به منظور برقراری ارتباط و انتقال شارژ بین دو دستگاه استفاده خواهد شد که برای دستگاه‌هایی با باتری‌های کم‌ظرفیت نظیر ساعت‌های هوشمند، دستبندهای هوشمند ورزشی، تجهیزات پایش سلامت و ایربادهایی که از NFC استفاده می‌کنند و فاقد استاندارد Qi هستند، گزینه‌ای بسیار مناسب خواهد بود.

«جزئیات فنی تعریف شده توسط انجمن NFC، شارژ کردن دستگاه‌هایی با باتری‌های کوچک نظیر 36 میلیون دستگاه از حوزه IoT که امروزه توسط مردم سرتاسر جهان در حال استفاده هستند را ممکن می‌کند. شارژ بی‌سیم با استفاده از NFC از اهمییت ویژه‌ای برخوردار است چراکه نحوه طراحی و تعامل ما با دستگاه‌های کوچک را تغییر می‌دهد و آغازی بر پایان استفاده از درگاه‌های شارژ و محصولاتی با ابعاد کوچکتر خواهد بود».

Koichi Tagawa، مدیرعامل انجمن NFC

Copyright: Zoopix.ir , Shahrsakhtafzar

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا