اخباراخبار فیلم و سریال

از پروژه ساخت دنباله سریال «بازی تاج و تخت» چه خبر؟

طبق آخرین گزارش‌ها، ساخت نخستین دنباله سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» از مرحله طرح اولیه پیش‌تر نخواهد رفت و اولین طرح اسپین آف «گیم آف ترونز» ساخته نخواهد شد. مدیران شبکه HBO پیش‌ازاین اعلام کرده بودند که با توجه به استقبال بی‌نظیر بینندگان از سریال و درخواست‌های مکرر طرفداران برای ساخته‌شدن دنباله ماجراهای «بازی تاج و تخت»، قصد دارند که پروژه‌ای جدید را کلید بزنند؛‌ اظهارنظرهای اولیه، خبر از داستانی می‌داد که وقایع هزاران سال پیش از شروع ماجراهای سریال قبلی را روایت می‌کردند؛‌ دوره‌ای که با نام «دوره قهرمانان» از آن یاد می‌شد.

دلیل اصلی و جزییات مربوط به توقف ساخت اولین دنباله «سریال بازی تاج و تخت» هنوز اعلام نشده است اما شایعاتی وجود دارد که بروز مشکلات در پیش‌تولید را به‌عنوان دلیل اصلی مطرح می‌کنند. جالب است بدانید که مدیران شبکه HBO حتی پیش از پایان سریال اصلی، پنج سفارش مختلف برای طراحی دنباله‌ها و اسپین‌آف‌های آن ثبت کرده بودند که سه‌تا از آن‌ها شانس بیشتری برای ورود به مرحله تولید داشتند. اگر طرفدار «گیم آف ترونز» هستید، چندان ناامید نباشید؛ با وجود توقف ساخت اولین، هنوز دو طرح دیگر باقی مانده‌اند که احتمال ساخته‌شدن یکی از آن‌ها بسیار زیاد است.

این دنباله که با نام «خانه اژدها» نامیده می‌شود و فیلم‌نامه آن بر اساس کتاب «آتش و خون» نوشته جورج آر.آر مارتین نوشته خواهد شد، به جزییات مربوط به سلسله تارگرین‌ها و جنگ‌های اجدادشان برای رسیدن به قدرت می‌پردازد. این پروژه ۱۰ اپیزودی، وقایع مربوط به ۳۰۰ سال پیش از آنچه به‌عنوان «گیم آف ترونز» می‌شناسیم را به تصویر می‌کشد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که HBO را برای ساخت نسخه اقتباسی جدیدی از آثار مارتین ترغیب می‌کند این است که داستان دنباله سریال «بازی تاج و تخت» بر پایه تاریخی روایت می‌شود که پیش از این توسط همین نویسنده بنا نهاده شده است.

از تاریخ دقیق عرضه «خانه اژدها» اطلاع دقیقی در دست نیست اما پیشاپیش می‌توان میزان اشتیاق و استقبال طرفداران «گیم آف ترونز» را در سراسر جهان تخمین زد.

Copyright: Zoopix.ir , The Verge

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا