نقد و بررسینقد و بررسی فیلم و سریال

نقد و بررسی فیلم هری پاتر و سنگ جادو

 

  • شروعی برای یک دنیای جادویی 

نقد و بررسی فیلم هری پاتر و سنگ جادو: بعد از گذشت ۴ سال از انشار اولین کتاب هری پاتر ، به عنوان هری پاتر و سنگ جادو ، اولین فیلم این مجموعه به همین نام در سال ۲۰۰۱ به کارگردانی کریس کلمبوس ، تهییه کنندگی دیوید هیمن ، با بازی دنیل رادکلیف اما واتسون و از همه مهمتر نویسندگی جی کی رولینگ  نویسنده کتاب ها روی پرده سینما رفت و با گیشه ای به تقریب ۹۷۴ میلیون دلاری کار خودش رو به پایان رسوند .

ولی از همه مهمتر فیلم هری پاتر دنیای عجیب و غریبی از تخیل و فانتزی های ذهن انسان ایجاد کرد . خیلی ها علاقه به حضور در دنیای جی کی رولینگ ، نویسنده معمول و در عین حال بسیار خاص شدند.  همه جا ورد ها و رموز سریال رو روی هر چوبی امتحان میکردند . در ایستگاه های قطار دنبال سکوی ۹.۳/۴ بودند و در خانه سعی به درست کردن لباس های گریفیندور داشتند.

  • تحلیل فیلم و نمرات فیلم 

نمرات فیلم از این قراره که مردم در   IMDB به اون ۷.۴ دادند و این فیلم در متاکریتیک ۶۴ درصد نظر رضایت منتقدان رو جذب کرده و همچنین از خیلی سایت های دیگر نظیر زوپیکس ۵ از ۵ رو دریافت کرده
درست کردن همچنین دنیای هایی نظیر دنیای ارباب حلقه ها ،گیم اف ترونز و هری پاتر کار نابغه میتونه باشه .

  • تحلیل خط داستانی

فیلم با تصویری ابتدایی از دامبلدور و هاگرید اغاز میشود . در ادامه بیانگر زندگی پر افت و خیز هری پاتر جوان و زندگی اون پیش خانواده مادریش می باشد . تا اینکه هاگرید به اون بگه که هری یک جادوگره؛ هری بعد از اون با خانواده ویزلی اشنا و همراه فرزندان ویزلی یعنی رونالد، جرج و فرد به سکوی ۹.۳/۴ میره و در قطار معروف هاگوارتز همراه با رون ویزلی با هرماینی گرنجر اشنا میشه و گروه شگفت انگیزشونو تشکیل میده .

بعد از اون با دنیای هاگوارتز و انتخاب شدن این سه نفر دوستداشتنی در گروه دوستداشتی تر گریفیندور داستان ادامه پیدا میکنه و هری با ترس مردمان دنیای جادوگری از قاتل پدر و مادرش و جاگذارنده زخم صورتش یعنی لرد ولدمورت مواجه میشه که همه اونو به اسم اسمشو نبر نام میبردند ولی هری کاملا راسخ اون رو ولدمورت صدا میزنه یسری افکت های ضعیف و بعضی صدا گذاری های نادرست نقاط ضعف هری پاتر یک بود ولی این فیلم در کل بسیار مهیج و کاملا مورد خوشحالی مردم قرار گرفت این فیلم در ژانر تود یعنی به صورت فانتزی و تخیلی حسی را ایجاد کرد که این دنیا واقعیه و مطمئنا هاگوارتزی وجود داره ؛ ساخته شدن شخصیت هری پاتر از این فیلم شکل گرفت و همین شکل گرفتن باعث قوت گرفتن مابقی داستان ها و جنگ هری پاتر با ولدمورت شد . شاید فیلم اول ، انقدر ساده و معلوم باشد که نیازی به تحلیل های آنچنانی نسبت به باقی فیلم ها نداشته باشد ، پس همینجا تحلیل فیلم اول رو تموم میکنیم و منتظر بقیه تحلیل ها میمونیم امیدوارم لذت برده باشید.نقد و بررسی فیلم هری پاتر و سنگ جادو

 

ZOOPIX.IR

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا