نقد و بررسینقد و بررسی بازی‌ها

بررسی بازی RED DEAD REDEMPTION 2

RED DEAD REDEMPTION 2

را باید یکی برترین و تاریخی ترین بازی های صنعت ویدیو گیم دانست که با جزئیات بسیار دقیق پی شبیه سازی غرب وحشی در ان زمان رفته است و بسیار در کارش موفق بوده است و در زمینه های گرافیک هنری و فنی بسیار عالی عمل کرده است. تو اون روز های سرد زمستان یه خبر بود که جهنم هیجان رو برای تمامی گیمر ها به ارمغان آورده بود. یکدفعه کمپانی معروف و کم حاشیه راک استار با اون بازی ای رو ارائه کرد که gta برند معروف و شهرت در نمره 97 از ۱۰۰ رو از منتقدان سختگیر گیم دریافت کرد ! توی کل دنیا پچ پچ این راه افتاد که چطور یه بازی میتونه انقدر قوی باشه که نظر اینهمه منتقد رو به خوبی جلب کند..

فقط و فقط ما در صنعت فیلم سازی دیده بودیم که بعضی فیلم ها حتی توانسته اند ۹.۹ از ۱۰ رو دریافت کنند و تقریبا برایمان عادی بود چون واقعا آنها شاهکار بودند ولی همه شوکه شدند که یک بازی چطوری تونسته اینگونه باشه. ولی بعد از اینکه با آرتور مورگان ،گرافیک ،طبیعت، گونه های حیوانی و هزار رمز این بازی اشنا شدیم مطمئنا پیش خودمون گفتیم ۹۷ ؟ شوخیتون گرفته این باید ۱۲۰ از ۱۰۰ بگیره ! البته این اتفاقات از راک استار کم صحبت هیچوقت بعید نبود ، بازی های کم با فاصله زمانی زیاد از او دیدیم ولی وقتی اسم بازی جدید راک استار میاد میلیون دلار هاست که به حساب این شرکت واریز میشه در ادامه مقداری از فیلم رو مشاهده میکنیم تا بیشتر با گیم پلی این بازی اشنا شوید.

توسعه دهنده این بازی راک استار سن دیگو ، ناشر آن راک استار گیمز، آهنگساز وودی جکسون و منتشر شده در بیست و ششم اکتبر ۲۰۱۸ در سبک اکشن-ماجراجویی می باشد این بازی در گیم اوارد ۲۰۱۸ هشت بار نامزد شد و توانست چهار جایزه را برنده شود.همچنین از لحاظ میانگین نمرات(گیم رنکینگز)این بازی دهمین بازی برتر کل تاریخ بازی های ویدئویی است. خب رد دد ردمپشن ۲ یک بازی ویدئویی در سبک اکشن-ماجراجویی با موضوع وسترن و در محیط جهان باز است. بازیکن کنترل شخصیت آرتور مورگان را از دید سوم یا اول شخص بر عهده می گیرد. در این بازی توجه زیادی به جزئیات شده است؛ به طوری که اگر بازیکن اسب خود را در مکانی رها نماید و بیش از حد از آن دور شود، اگر اقدام به صدا زدن آن نماید، اسب صدا را نخواهد شنید و به دنبال بازیکن نمی آید.یا در مثالی دیگر اینکه ریش و سبیبیل و موی شخصیت اصلی بلند می شود و بازیکن می تواند به آن حالت بدهد یا آن را کوتاه کند، بازیکن با انجام کارهای خوب می تواند یک فرد شریف شود و با انجام جرم به یک فرد منفور تبدیل شود به طوری که حتی برای گرفتنتان جایزه میزارند که البته می توان آن را در اداره پست پرداخت کرد، از دیگر جزئیات بازی می توان به کمپ دوستان آرتور اشاره کرد که در آنجا می توانید گشت و گذار کنید،با دوستانتان به انجام بازی(مینی گیم) های مختلف بپردازید،بخورید و بخوابید و با انجام ماموریت ها به آنها کمک کنید.در بازی اسلحه های شما کثیف می شوند که با روغن اسلحه که از فروشگاه ها قابل خرید است می توان آنها را تمیز کرد.در بازی شما می توانید به اسبتان غذا بدهید، آن را تمیز کنید و برایش اسم انتخاب کنید.بازی دارای حالت های تک نفره و چندنفره آنلاین می باشد

بخش داستانی:

داستان از اونجایی شروع میشه که شما به چند سال قبل از ماجرای رد دد ۱ برمیگردید و با باند ون در لیند با رهبری داچ ون در لیند اشنا میشوید که از دزدی یک کشتی در بلک واتر ناتوان و راندهبه دنبال مکان اسکان هستند زوپیکس سعی میکند بیشتر از این توضیح ندهد چون ممکن بخشی از داستان برای شما اسپویل شود البته امتیاز زوپیکس به بخش داستانی توسط منتقدان سر سخت زوپیکس ۵ بوده! این نمره فوق العاده مطمئنا به خاطر سیر داستانی عالی و بی نقص بازی همراه با احساسات نظیر غم، اندوه،شادی ، هیجان و ادرنالین فوق العاده میباشد.

شخصیت پردازی:

شخصیت های همچون آرتور مورگان ، داچ ون در لیند ،هوسا ، جان مارستون و خیلی هاییی که در بازی شما با انها مواجه میشوید جداگانه به زندگی انها پرداخته شده است و در ذهن شما فردی رو زنده میکند و ممکن است شما در ذهنتان با شخصیت ارتور یا هرکس دیگه ای کلنجار روید و برای خودتان نقشه بریزید که چگونه میتوانید سرنوشت وی رابه سرانجام برسونیدبا این همه جذابیت و کار های فوق العاده در شخصیت پردازی و ایجاد یک قهرمان یا چند دوست در ذهن شما، این بخش از زیر دست منتقدان سر سخت زوپیکس سالم در نرفته و امتیاز ۴.۵ رو کسب کرده است ! مطمئنا به دلیل ایرادات و بعضی انحرافاتی است که در داستان بعضی شخصیت ها موجود است

گرافیک:

شاید بهتر باشد در مورد گرافیک صحبتی نداشته باشیم زیرا این بخش در رد دد هم از لحاظ هنری هم فنی نظیر ندارد و واژه بهترین برای ان کم است ،اگر بهترین نمایشگر ممکن رو داشته باشید بهترین تصویر ممکن و قابل تصور یک گیم رو دریافت خواهید کرد و بدون عینک سه بعدی در دنیای گرافیک ان غرق خواهید شد ولی احتمالا گرافیک با اپدیت ها ی جدید رد دد مقداری افت کند در کل گرافیک این بازی فوق العاده و مافوق تصور است و در زوپیکس هیچ ایرادی به آن وارد نشده و امتیازش ۵ از ۵ می باشد از گرافیک لذت ببرید !

گیم پلی:

و اما گیم پلی شاید اینجا بحث ها در مورد رد دد شدت بگیره گیم پلی این بازی مورد بحث ترین بخش ان است زیرا خیلی ها با روند و سیر داستانی موافق با گیم پلی موافق اند و خیلی ها خیر. خیلی ها بیشتر جا های بازی رو که با اسب طی میشود حوصله سر بر میدونند و خیلی ها این بخش رو به دلیل طبیعی بودن و طبیعت فوق العاده رد دد مهیج میدونن و با این نظریه مخالف اند اما ا گیم پلی در حالت سوم شخص نیز بازی شما رو لذت میبخشد وبرای شما بهترین لحظات ممکن رو به ارمغان می اورد این بخش نیز نمره ۴.۵ رو از منتقدان زوپیکس دریافت کرده است و اما در اخر رد دد ردمیشن ۲ شاهکار راک استار و حاصل سالیان زحمت و تجربه انها می باشد که به دست ما رسیده و به همین دلیل قیمت ان بسیار بالا می باشد اما از هرکی که خریدار این بازی بوده بپرسید مطمئنا جواب ارزشش رو داره رو خواهید شنید اما اگر بسیار تعریف ها از ما در مورد رد دد شنیدین و اندک انتقاد ها همه انها درست بوده و بدون هیچ اغراقی گفته شده است بقیه ایراد ها بسیار ریز بوده و کمتر به چشم می اید
در وب زوپیکس و این نقد و بررسی تلاش شد تا گوشه ای از این بخش تلاش ها ،افکت ها ،گرافیک،داستان ،طبیعت ، و سبک بازی رو برای شما نمایش دهیم تا شاید به شما در سهل کردن راه اشنایی با این بازی کمک کرده باشیم و از همه مهم تر نمره اخر منتقدان ما به بازی RDR2، نمره 4.5 از 5(9 از 10) میباشد برای اینکه به تمامی وجهه های این بازی بررسی و وارسی شده است.

ویدیوی نقد و بررسی

امیدوارم لذت برده باشید.
Copyright: zoopix.ir
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا